KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 15554167
nr 1555 4167
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 6 st, Stockholmsmotiv. Signerade, akvarell, yttermått inklusive ram: 33x23 & 27x33 cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 14 augusti 2023
kl 20:49:30
11/8 20:05:34
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström